Yazı kategorisi: Reiki Eğitimleri

REİKİNİN KULLANIM YERLERİ

REİKİ’NİN KULLANIM YERLERİ

Reiki, herhangi bir din ya da inanç şekli olmayıp herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilen ruhsal şifa tekniğidir. Reiki, tıbbı reddetmez; aksine tıbbi tedaviye destek olmaya çalışır. Reiki, tıbba alternatif bir şifacılık tekniği değildir. Tıbbi uygulamaların daima yanında olan ve bu uygulamaların insanı sağlığına kavuşturmasında eksik ve yetersiz kalan unsurları tamamlayan ve rahatsızlıklara yol açan etkenlerin önlenmesini amaçlayan bir tekniktir. Reikinin Dünya üzerinde iki milyondan fazla kişi tarafından kullanıldığı var sayılmaktadır.
Bugün Amerika ve Avrupa’da hastaların iyileşme sürecini hızlandıran bütünleyici/tamamlayıcı tedavi olarak bazı hastane ve kliniklerde uygulanmaktadır; ama yine de modern tıbbın yerine kullanılmaz.
Reiki; çok yumuşak, aynı zamanda her şeye kullanılabilen zararsız ve çok güçlü bir enerjidir.
Reiki, yaşantımızda geniş bir kullanım yelpazesi ile hizmetimize ve tüm insanlığa verilmiş bir ödüldür.
Hamile bayanlar reikiyi huzur içinde kullanabilirler. Annenin ve bebeğin enerjilerinin dengelenmesi ve yükselmesi, onlara büyük rahatlık sağlar. Reiki kullanımıyla, anne ve bebeğin fiziksel ve ruhsal sorunlarından hafiflemiş olarak bu süreci geçirmelerini sağlar. Reiki gelecek olan harika varlık için de mükemmel bir uygulamadır. Anne karnında o da güzel enerjiler alarak gelişir ve büyür. Doğumda ve Dünya’ya geldikten sonra da bebek için çok faydalıdır.
Günümüzde doğan bebekler; indigo olarak isimlendirdiğimiz, yüksek boyutlardan armağan edilen, farkındalığı geniş, sevgi eşikleri yüksek, çok güzel varlıklardır. Reiki bu farkındalıklarını hayata daha erken geçirmelerini sağlar.
Reikiyi cazip kılan, gün boyu fırsat buldukça uygulanabilir kolaylıkta olmasıdır. Bekleme sırasında, televizyon seyrederken, trafik tıkandığında, şehirlerarası yolculuk esnasında vb. uygulayabilirsiniz.
Mutfağınızda çalışırken kanalınız daima açık olsun. Yiyeceklerinizi hazırlama esnasında malzemeye toplu halde verebilirsiniz. Buna vaktiniz yoksa hazırlığınızı yaparken ellerinizden akan reiki, karıştırdığınız salatayı, yoğurduğunuz hamuru, keki, vs. negatif enerjilerden arındırır. siz üretirken yiyecek ve içeceklerinize akan reiki enerjisi, besin değerini bedenimize en yararlı olacak şekile dönüştürür.
Evlerde hazırlanan yemekler anneler ve eşler tarafından sevgiyle üretilir. Restaurantlarda personel tarafından hazırlanan veya sipariş olarak tüketilen yemeklere (istisnalar hariç) aynı özel gösterilmez. Vitrin arkasında çalışanların yaşam koşullarından kaynaklanan sorunlar yaptıkları her işe siner. (Burada amacım asla onları inciterek geçersiz kılmaya çalışmak değildir. Personelin de kendine göre sıkıntıları, moralinin bozuk oldugu anların olabileceğine dikkat çekmek istedim.) Böyle yiyecekler hazımsızlık, sindirim bozukluğu gibi rahatsızlıklara neden olabilir. Reiki, doğal gücüyle onları pozitif enerjiyle dengeler.
Suyunuza verdiğiniz reiki, onu şifa iksirine dönüştürür. Suyun tadının değiştiğini fark edersiniz.
Günümüzde yan etkisi olmayan ilaç yok denecek kadar azdır. Kullanılan ilaçlara mutlaka reiki verilmeli ve yan etkilerinden arındırarak şifa güçleri arttırılmalıdır. İlaçlara, kutusundan ve jelatinlerinden çıkarılmadan toplu halde reiki uygulanabilir.
Reikiyi, cilt bakım ürünlerinize ve makyaj malzemelerinize de vermeyi ihmal etmeyin. Daha verimli sonuç alırsınız.
Başkalarının kullanmasından rahatsız olduğunuz eşyalarınıza negatif enerjilerden arınması için reiki verebilirsiniz. Örneğin; evinize gelen bir misafirin terliğinizi kullanması sizi rahatsız ettiyse terliği arındırarak kendinizi huzurlu hissedersiniz.
Bazı can dostlar, yardımımızdan hoşnut olurlar. Sıkıntılarını anlatarak açılır ve rahatlarlar. Bunu mekanınızda gerçekleştirdikleri zaman, uzaklaştıkları halde bıraktıkları negatif enerji oturdukları yerde hissedilir. Böyle bir durumdan rahatsız olduğunuzda o bölgeye veya odanıza reiki vererek bölgeyi temizleyebilirsiniz.
Evinizi, iş yerinizi, ofisinizi reiki ile negatif enerjilerden arındırabilirsiniz. Düşüncelerle oluşturulan veya dışardan gelen negatif enerjiler, yaşadığınız yerin enerjisini kirletir. Böyle ortamlarda yaşamaya çalışmak stres ve iç daralmalarına neden olur.
İstemeden konuk olduğumuz hastane odalarını da arındırabilirsiniz. Ayrıca, tatillerde geçici olarak kiralanan otel, pansiyon, vs gibi ortamların da yerleşmeden önce enerjilerinin temizlenmesinde fayda vardır. Böyle yerlerin çok sık değişen sahiplerinin ardından oda temizliği yapılır, ancak enerji temizliğinin yapılması söz konusu bile değildir.
Arabanızı negatif enerjilerden arındırmak için uzaktan imgeleyerek temizleyebileceğiniz gibi, bindiğiniz zaman da yapabilirsiniz. Bu size huzurlu bir trafik seyiri sağlayacaktır.
Evdeki çiçeklerinize, bitkilerinize ve hayvanlarınıza da reiki uygulayabilirsiniz.
Mutfağınıza ygulayacağınız reiki ile kilerinizin bereketini arttırmasınız mümkündür. Bolluk ve bereketin ellerinizde olduğunu her zaman hatırlayın. Reikiyi genişleyen sevgi dolu yüreğinizden her yöne akıtın.
Reiki gibi bir ayrıcalığa sahip olmanın farkı her yerde yaşanabilir.
“Gün boyunca yaptığım her hareketimle, her sözümle, her bakışımla, her duruşumla günlük yaşantımda önüme çıkan her şeye ve her varlığa onun ihtiyacına göre aksın.” diyebilirsiniz.
Reiki, tüm insanlığa verilmiş bir ödüldür.

Yazar:

https://myreikiterapialanya.wordpress.com/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.