İÇTEKİ TEMİZLİK

Rüyalar 13

Daha dün gibi… Okuldan geldiğim günler. Eve girer girmez çantam, okul kıyafetlerim, çoraplarım odamda dağınık. Düzensiz yıllar. Sorumsuzluğumu arkamdan, toplayan ailem 
– Eşyalarını topla…
– Of…

(Teşekkür Ederim Kelimesini Kullanmam Gerektiğini Bilerek) 

Kısa bir zaman önce, ev hanımlığına merak salmıştı… Yeni kararlar verdi:

Tüm geçmişini, (değişim mola kapısını) tamamlayarak özgürlük yolunda (güç, performans, kazanç) için yola çıkıp, kalite yolunda büyüleyici özellik ile tanışacaktı.

Çevresini, Ailesini, Mesleğini başka bir şehirde bırakarak, yeni bir düzen kurmak için, farklı yerler keşfetmeye başlayabilmesi için, yeni inançlar gerçekleştirmesi gerekiyor ve yeni beceriler ile buluşması gerekiyordu. Yeteneklerinin farkındaydı. En önemlisi ise eski alışkanlıklarının yerini yenisine bırakmasıydı.

Böylece, (zihin, beden ve ruh) temizliğini de şifa yolunda temizleyecekti.

Çamaşır makinesinin kapağından köpüklü, temiz sular halıyı ıslatıyordu. Yolculuğa çıkacağı gün bu moral bozucu olay karşısında, sabırlı olması gerektiğini gözden geçirdi.

– Otur… Sakin ol… Düşün… Neden bu olay gerçekleşti…

Halıya baktı. Düşündü. Halı temizdi ve antik kentler ile süslüydü. Çocukluğunda sevdiği bir çizgi film aklına geldi.

– Uçan Halı’nın bu olayla ne ilgisi olabilir ki… SİNBAD

Amaçlar ve kararlar yolunda, halının üzerinde defalarca seyahat halinde iken, şimdi sadece kendini benimsemişlik, kendi ile yüzleşme vardı. Halı yıkamak ve içteki temizlik, tıpkı yıkanan çamaşırlar gibiydi.

– Zaafını kullandırma, sınır koy, hayır demesini bil…

İçses bu üç değeri hatırlatırcasına, yeni görevler ile iç içe olmak gerektiğini de anımsatıyordu.

(Hangi görevi yaşamından uzaklaştırdığını bilerek)

Aile birlikteliğinin yok olduğu zamanlarda, birliktelik donanmasında ikili ilişkilerde beraberlik bir sır gibiydi. Aile ve Çevre değerlerimiz batı da yaşıyordu.

(Mesleki ve Kişisel değerlerimizi nerede bıraktığını düşünerek, yolculuğa çıkıyordu)

Değişim ve Dönüşüm Mola Kapısı, aynı yolculuktaydı. Farkındalık, sağduyu ile karşılaşıncaya kadar. Her iki kapının başlangıcının sonuydu fark edebilenler için.

Sağduyu ütü yapmaya başlamıştı. Ütü masasında ütüledikleri eşyaların ne kadar düzenli olduğunun farkındalığı ile. Bir problem vardı. Bu kapıda bir üçüncü kişiliğe yer yoktu. İkili beraberliklerde, değişimin farkındalığı, değişimin dönüşümü, değişimin sağduyusu birliktelik donanması içerisinde birlik olacaklarına bir porte de, farklı notalara basıyorlardı.

Ahenk ve Uyum dengesizliği içerisinde (Güç ve Kalite) ortaklığı ile ütü raks ederek kıyafeti yeniliyordu. Büyü bozuldu. Tutum ve davranışlar yerini, farklı araçlara bıraktı. Mutfakta fedakâr yemeği pişerken, özveri çatalları da desteklercesineydi.

Havlu iki boyacı çocuğunun geleceğini de değiştirebilmeliydi. Sistem değişir ise ayakkabı parlatmaya kullanılan beyaz havlular üç parçaya bölünebilirdi. Aile, Çevre, Kişisel…

Havlunun bir ucunu tutup,, diğer ucunu karşıdaki ortağına verebilirdi. Birliktelik için:

Kelebek Çocuk Der ki!

-“ Birliktelik Donanmasında bakacağınız bir üçüncü gözünüzün farkında iseniz, okyanusun ortasında bulunan deniz fenerinin de farkındasınızdır. Düşünceleriniz ile kendi kaderinizin büyüsünü yapabilir, korkularınızı küçük parçalara bölerek çözebilirsiniz. Yeter ki yolculuğunuzun doğru yerinin resmine bakın. Düşünün. Gerçekleştirin. Yaşamınızda ne gerçekleştirmek istiyorsanız, kararlarınız için hedefler alın. Bölün, parçalayın ve eyleme geçin. Aldığınız her karar benim, senim, onun birlikteliğidir.”Süreyya Aktaş
Kayıt Tarihi : 10.11.2009 23:30:00

Süreyya Aktaş tarafından yayımlandı

https://myreikiterapialanya.wordpress.com/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: