BAŞARILAMAZ OLAN MUTLULUK

 Hayâttaki isteklerime bakınca hepsini başarıyla gerçekleştirdiğimi biliyorum. Sanırım ne istediğimi bilmiyorum. Ve erteliyorum. Beni gerçekten ne motive ediyor. Sağduyumun sesi..

Başarısızlıklar seni başarıya götürecek bir gün o fırsât çıkacak. Şansım açılacak. Çünkü sen ne istediğini bilen birisin. Sen kendin olarak yaşıyorsun. Başarılamaz hiçbir şeyin yok. Bu sadece sabır tellerine topları yerleştirmekten başka bir şey değil. Sen Sabırlı ol. Ve bekle… Tefekkür et…Sabırla bekle…Kazanacaksın. Daha kötü günler yaşadın sen, kimsenin bilmediği… Sabır her şeyin başı. Beklemesini ve kendini bağışlamasını öğren.  Bir gün sahip olacağın yeri hayâl et. Orası senin olacak.. Biraz kararsız ve kendine güvenmiyorsun. Yenilme içinde ki negatif sese kulak verme seni yemek istiyor ve bütün varlığını sarmak istiyor. sarmak istiyor. Zekânı  kullan. Ve egoist ol!.o sese ödün verme…  Uzun bir yoldasın.  Yürüyorsun. Yolun sonunu yüreğinin sesi ile birleştir”

 Uzun süredir hiçbir nedeni olmayan bir sessizlik içerisindeyim. Belki de ilk kez hedeflerimi gözden geçirmeliyim. Hayâtta bırakacağım ne var. Yararlı ne yaptım… Bu gün  ve dün neler yaptım. Neler kazandım.

Nedenler ne kadar çok hayâtımda sanki bana süslü bir elbise olarak hep geri dönüyor. Her şey bende saklı … Bir gün bir şeyler kazanacağımı ümit ediyorum. Ümitsizliğe düşmeden….Mutluluklarım… Söz veriyorum sana… Kendimle yüzleşeceğim… Geçmişimi bağışlıyorum… Geleceğimi sallantıya bırakmadan, şimdinin değerini bilerek hedefime ulaşmalıyım… Yeni bir sayfa açıp, içerisine, mutlulukları, istekleri, çabaladıklarımı, kazandıklarımı, kaybettiklerimi ve kaybettikten sonra öğrendiklerim sevinç,hüznü paylaşabilmeliyim. Ak bir sayfa açıp geçmişimi bağışlayıp, geleceğime nasıl katkıda bulunabilirim diye odaklanmalıyım. Şimdi ye…Ben şu ana kadar nelerle uğraştım. Neler yaptım. Ve neler beni tatmin etti. Geçmişimi bağışlamalıyım.  Başarılamaz olan mutluluklarım için kırılan aynamın parçalarını  onarmalıyım ya da kendimi değiştirerek mavi ve kenarı çiçekli aynamı değiştirmeliyim.                     

Süreyya AKTAŞ

                  14 Kasım 2002

Süreyya Aktaş tarafından yayımlandı

https://myreikiterapialanya.wordpress.com/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: