DEĞİŞİM MOLA KAPISI

HAYALİNİZİ YAKALAYAN ZEMİNLER

Değişim vagonu ile karşılaştığım gün:

Kelebek Çocuk:

– Aynaya bak. Ve gözlerinin retinasının derinliklerinde sakladığın rengini gör.”. Geçmişini özgürleştirmelisin. (???). Geleceğine gülebilmelisin (!!!).  Bugün için farkında olabilmelisin. (…)   ve (???  !!! …)   dedim.

 Bana baktı hafif gülümsedi. Sonraki karşılaşmamızda:

Değişim Mola Kapısı:

– Sorumsuz insan dünyada bastırılmış duygularıyla yaşar. Diye

Cevapladı.

 (???)  İlk karşılaştığımız gün bu cümleyi sıcağı sıcağına söylemediğini merak ettim. Kendini tanıtmaya başladı. Özgür olmak çok hoş bir duygu diye devam etti sözlerine… İlerleyen günlerde birkaç defa karşılaştık.

Değişim Mola Kapısı: Telefonda ve Internet aracılığıyla… Gönderdiğim analizi yapmadı. Bende sesimi çıkarmadım. Bana göre değişimi ertelemek.

 O’na göre ise:

“ – Bu soruları daha genç birileri ile yap. O sorular bana çok ağır gelir.” dedi.

Kelebek Çocuk

“ Amaçsızlık ve Ölüm korkusu sezinledim. Vurdumduymaz ve İşkolik. Varoluşsal korkular.”

 Aslında kendisine ( Abla-Teyze- Anne)  denilmesinden nefret eden biri olarak bu cümleyi kurmuş olması bana ikilem yaşadığını ve fakat kararlı olduğunu bir kez daha vurgulayarak

Hatırlattı. Tebessüm ettim, haklı olabileceğini başımı sallayarak onayladım. Uzun bir süre önce çıkarmış olması gereken yüzüğünü çıkarması gerekliliğini düşünen fakat erteleyen kişi değişim mola kapısında karar verdi. Bu nokta değişim vagonu

Kompartımanında devamlı oturup, istasyonları göremeyen gözlerle bakmaktan geçmişin gölgesini yazarak devamlı şiir ve günce tuttuğunu ve sanat toplantılarında kitap okuduğunu bildiğimden dolayı, eğer bir kitap çıkarırsa, kendine olan düşünüş tarzını aile ve çevresiyle paylaşırsa gelişimi için yol açacağını belirttim. Ve Bu kitabı çıkardı. Bana teşekkür etti. Kendine teşekkür et dedim.

Kelebek Çocuk:

– Geçmişin zinciri sen de, anahtarını ben aldım. Şimdi artık geçmişi yazmayacaksın. Onu kitap haline getireceksin. İnsanlar okuyacak.” Dedim.

Değişim Mola Kapısı:

– Geçmişimi aldın. Artık ne yapacağımı bilmiyorum.” Dedi. Fakat ne olduysa tam da şu anda çok iyi oldu. Özgürlük çok güzel… Aslında, paylaşılmamış bilgi, becerinin kaybolmasına sebep olacaktı. Birliktelik vefalı dost için okyanuslar aşmış, kararlılıkta kazanç unu adındaki pastasını elde ettiğinden,

Olgun arayış kendini bilgiye adamış yaşam için, değişim istasyonunda inerek Kendisine “Gelişim Vagonun’ da bir kompartıman hazırlamıştı.

Ay ise altın sihir tepsi içerisinde gülümseyen güneşle birlikte gülümsüyordu.

 Ay, altın sihir tepsi içerisinde özgürlüğü beklerken:

“ – Kuklacılık oyunu adalet masasında tek celse de sonuçlansa da ceviz kabuğu içine sığmayan fikirler, kişilik ve karakter de oyun oynar.”

Yüzleşme gerçekleşmeliydi. Doğadaki amaçlar eğrisiyle, doğrusuyla hal ve hareketlerde değişime uğrayarak düşünüş tarz zekice servise bırakılır. Hedef uğruna çıkılan yolculukta vasıtaya bindiğimizde hızlı gitmektense yavaş gitmekte yarar vardır. Nereye gideceğimiz molamız, raylar üzerinde kazaya uğrar. Kuralcı ve sistemci vagon yıllar geçse de geçim derdine düşecektir. Çevre ve Meslek için, kendini unutmak yıkıcılıktır.

Derinlik yürek ister. Ormanları gezmek, renklerine dokunmak, kelebek gibi uçabilmek, koklamak, koşmak gezegenin farkına varabilmektir. Ayna olmak için hiçliği kabul edip sıfırı tüketmek

Gerekir. “Yeşil Vadi Turu” değişimi öğrettiğimiz andır. Kendini engin denizlere açmak gerekir.

Aşağıdaki değerleri yakından tanıyor olabilirsiniz. Benim ve bizim olabilir. Okuyun… Sonra düşünün. Listede bulunmayan değeriniz varsa eklemeyi unutmayın.

Başarısızlıklar ve sinir krizleri sizi suiistimal eden insanlar tarafından aptal durumuna düşürebilir. Mutsuz ve huzursuz, sıkıntılar içerisinde bencil ve ikiyüzlü insanlar sizin zayıf yanlarınızı bilinmezlik ve ulaşılmazlık yolunda yalan söyleyerek zorluk çekerek kararsızlık yaşarlar. Ve siz olan bize yaşatırlar.

Potansiyel, güç, kazanç benlik deryasında anlayış bekler. Asla vazgeçmemek, eylem planları yapmak, ertelememek, bağışlamak, yüzleşmek, enerjik ve kendin olabilmek İçin prensip sahibi olmalıyız.  Sonuç düzendir. Görev mirastır. Heyecan zevktir. Özlem ışıktır. Saygınlık ve zenginlik okyanus içerisinde üretken düşüncesiyle yoluna devam eder ki bu da bakış açısı ve empatidir. Espri becerinin arkadaşıdır. Merak iletişimi getirir. Sorgulama değişimi başlatır, Düşünüş tarzı zekicedir. Geçmişin sorumluluğunu, geleceğin Müdahale eden yanı ve bugünün duygusuyla gezinti yapmakta yarar vardır.

Süreyya Aktaş

Süreyya Aktaş tarafından yayımlandı

https://myreikiterapialanya.wordpress.com/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: