Yazı kategorisi: Reiki Eğitimleri

KARUNA KI

Karuna-Ki, Vincent Amador tarafından geliştirilen yenileyici ve gelişmiş doğal bir iyileştirme sistemidir.

Karuna-Ki’nin, KarunaTM & Tera Nai ReikiTM gibi bazı biçimleri vardır; ama daha birçok farklıları olduğu gibi Karuna Ki’nin kendine ait bir sistemi vardır.

(Karuna-Ki, William Rand tarafından verilen Karuna Reiki ile asla ilişkilendirilmemelidir.)

Karuna-Ki ‘Merhamet Enerjisinin Yolu’ anlamına gelir ve kalp çakrası, merhamet ve anlayış üzerine odaklanır. Bu ilginç enerji çeşidi Reiki derecesinde 4. sırayı almıştır. (Usui Reiki 1. ve 3. seviyelerindedir.)

İyileştiren ve yaratılışın merhametini bütün yaratılanlara dağıtan bir enerjidir.

Karuna-Ki uyumlamasını almanız için Usui Reiki Master’ı olmanız gerekmektedir.

KARUNA Kİ ve USUİ REİKİ

Karuna Ki Usui Reiki’den üstün olduğunu iddia etmemektedir. Usui Reiki uygulayıcıları için onun enerjisinin hissedilişi farklıdır. Bir şifa çalışmasında hangisinin daha etkili olduğu yada kullanılması gerektiği size söylenemez. Ancak buna sezgilerinizle siz karar verebilirsiniz. Usui Reiki ile bir şifa çalışması yapıp daha sonra Karuna Ki sembolleri ya da yöntemleriyle çalışmayı sonlandırmak çok etkili olabilir.

Bir şifa seansında sadece Usui Reiki ile çalışabileceğiniz gibi sadece Karuna Ki ile çalışmayı da tercih edebilirsiniz. Yada her ikisiyle birlikte bir çalışma yapabilirsiniz. Bu sezgilerinizle vermeniz gereken bir karardır. Karuna Ki eğitiminizde bu kararı almanız konusunda size yardımcı olacaktır
Karuna Ki’nin 13 sembolünü ve bu sembollerin kullanım alanlarını öğreneceksiniz.

*Karuna Ki’nin 4 farklı meditasyonunu ve bu meditasyonlarla şifa kanalınızı nasıl geliştireceğiniz öğreneceksiniz.

*Hasta bir kişinin vücudunu tarayarak sorunu bölgeyi bulmayı öğreneceksiniz.

*Ayrıca uzaktaki kişilerinde vücudunu tarayarak sorunlu bölgeyi bulmayı öğreneceksiniz.

*Mudraları ve mudraların şifa seansında ve meditasyonda kullanımını öğreneceksiniz.

*Karuna Ki ile yakından yada uzaktan nasıl şifa çalışması yapacağınızı ve başka insanlara ve kendinize nasıl iyileştirici enerji göndereceğinizi öğreneceksiniz.

KARUNA Kİ SEMBOLLERİ VE KISACA KULLANIM ALANLARI

ZONAR: Çalışmalarda ilk başta kullanılır ve acıyı azaltmaya yardım eder. Hücresel boyuttaki travmaları tedavi eder.

HALU: Zonardan daha yüksek boyutlarda ve seviyelerde çalışan bir semboldür. Sorunlu olan bölgeye ışır ve şifa enerjisini bu noktaya ışınlar. Bilinçaltındaki negatif paternleri ve blokajları çözer.

HARTH: Duygusal sorunların iyileştirilmesinde kullanılır. Yaşama güzellik, denge ve ahenk verir. Kötü alışkanlıklardan kurtulmak içinde kullanılır.

RAMA: Topraklanmada ve yeryüzü enerjisi ile bağlantı kurmada kullanılır. Alt çakralarda kullanımı çok etkilidir. Alt çakralarla üst ÇAKRALAR arasında denge sağlar. Kristalleri ve odayı da temizlemekte kullanılır.

GNOSA: Yüksek benliğimizle bağlantı kurmamızı sağlar. Ruhsal ve mistik bilgiye ulaşmak için kullanılır.

KRİYA: Denge sağlamak ve farkındalığı arttırmak için kullanılır. Hafızayı geliştirici ve öğrenmeyi kolaylaştırıcı etkisi vardır. Düşünceleri harekete geçirtir ve aksiyon sağlar.

IAVA: Şartlanmalarımızdan kurtulmamıza yardım eder ve farkındalığımızı arttırır. Gezegensel iyileşme içinde kullanılır. (savaş, sel, deprem vs…)

SHANTİ: Geçmişe takılıp kalmamızı engeller, şimdiki zamanda uyumlu yaşamamızı sağlar, kendimiz için hazırladığımız geleceği açığa çıkarır.

OM: Evren fonksiyonlarını bir bütün olarak temsil eder. Hayatlarımıza bütünlük getirir. Havayı temizleme, stabilize etme ve kesinleştirmede kullanılır. Işık getirir, temizler ve koruyucu etki yapar.

DUMO: Bütün çakralarla bağlantı kurar ve onları açar ve kundalini ateşinin akışını sağlayan merkezi kanalize eder.

USUI DAİ KO MYO: Her çakranın, merkezin ve bedenin ve zihnin birleşimini canlandırır. Bütün hastalığın ruhsal bedenlerde oluşan bulutlardan geldiği düşünülür ve Dai Ko Mi ruhsal bedeni temizler ve iyileştirir.

TİBETAN FİRE SERPENT: Meditasyon veya iyileştirmede daha çok denge ve yenilik için kullanılabilir.

RAKU: Uyumlama esnasında kullanılan bir semboldür. Master ile öğrencisinin auratik alanlarını ayırmak için ve hara çizgisini aktive etmek için kullanılır.

KARUNA Kİ MEDİTASYONLARI

Karuna Ki’nin 4 çeşit meditasyonu vardır. İlk Karuna Ki meditasyonu iyileştirme kanalını kuvvetlendirmeye, kişisel Chi’yi yükseltmeye ve benliği iyileştirmeye odaklanmak için özel nefes almayı kullanan bir aktivitedir.

İkinci Karuna Ki meditasyonu merhamet enerji üzerine meditasyon yapmaktır. Meditasyon merhametinizi tüm everene yaymanızı da sağlar.

Üçüncü Karuna Ki meditasyonu sembollerdir. Karuna sembolleriyle meditasyon, sembollerle bağlantının gelişimini sağlar ve böylece sistemin tabanı olan merhamet, kalp bağlantısı da gelişir.

Dördüncü Karuna Ki meditasyonu tonlama kullanmadır. Bu uygulama Karuna Ki meditasyonunun ilk tipinde de etkileri değiştirmek veya artırmak için kullanılabilir.

Karuna Ki Faydaları

Çok etkili ve derin şifa çalışmalarını yapmaya uygun bir sistemdir.

Meditasyonları, mudraları, tarama çalışmaları kişisel gelişim ve şifacılık yeteneğinin gelişmesi için çok faydalıdır.

Sembollerinin çalışma alanı oldukça geniştir.

Ancak teknik yönü güçlü bir sistem olduğundan bu çalışmalara zaman ve emek harcayabilecek kişilerin öğrenmesi önerilir. — Süreyya Aktaş ve Yedi Kandilli Süreyya Yıldızı ile birlikte.

Yazar:

https://myreikiterapialanya.wordpress.com/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.