Yazı kategorisi: Reiki Eğitimleri

KÖK ÇAKRA DA Kİ YETERSİZ ENERJİ

—Güvensizlik ( Güvensizlik sorunu olumsuz çalışan bir kök çakrada olduğu gibi enerji eksikliği olan bir kök çakrada da kendini gösteren bir özeliktir. Olumsuz çalışma durumunda tespit kuralları burada da geçerlidir.)

— Kendine zarar verme eğilimi taşıma ( Burada zarar verme eğilimi bilinçli ya da bilinçsiz olabilir. Çoğu zaman bu eğilim bilinçsiz olarak dikkati çeker. Kişi kendine zarar vereceğini bildiği halde bir şey yapar sorduğunuz zamanda ne yapayım ben duygusalım, insanlara inanıyorum ya da bile bile yaptım, hataydı gibi bahaneler bulur. Ancak bunların altındaki neden çoğu zaman o kişinin kendine zarar verme eğilimdir. Burada dikkat etmeniz gereken şey kişinin sürekli olarak bu eğilimde olmasıdır. Kişi bir hata yaptıktan sonra bundan ders alıp yinelemiyorsa bunu kendine zarar verme eğilimi olarak göremeyiz. Ancak sürekli bir tekrar varsa ya da bile bile kendine zarar vermesini apaçık bahanelerle kamufle ediyorsa kök çakrasında yetersiz enerji durumundan söz edebiliriz.

— Hedeflerini yerine getirememe ( Eğer kişinin yaşamında genelde hedefler belirleyip bunların büyük kısmını yerine getirememe durumu varsa bunu dikkate almak lazımdır. İnsanlar yaşamlarında hedeflerini gerçekleştirme noktasında bazen başarılı bazen de başarısız olurlar. Bu son derece normaldir. Ancak büyük bir yüzde ile başarısızlık varsa ve kişi çok kararlı hedefler koyduktan sonra o ya da bu nedenle yerine getiremiyorsa kök çakrada yetersiz enerji durumundan söz edebiliriz)

—Sekse karşı ilgisiz (erkekte) ( Bu daha çok erkekler için göz önüne alınması gereken bir maddedir. Çünkü erkeklerin cinselliği daha çok kök çakra ile kadınların cinselliği ise sakral çakra ile ilgilidir. Eğer kişi düzenli olarak sekse karşı ilgisizlik hissediyorsa kök çakrasında bir enerji yetersizliğinden söz edebiliriz. )
—Terk edilme korkusu ( Kişi sürekli olarak sevdiği insanların kendini terk edeceği korkusu duyuyorsa ya da zaman zaman ortada bariz bir neden yokken bu korkuyu güçlü olarak yaşıyorsa kök çakrada enerji yetersizliği var diyebiliriz.)

—Kırmızı rengi çok sevme ve sürekli kırmızı renk giyme isteği (Genelde kök çakrasında yetersiz enerji olan insanlar bilinçsizce kırmızı renge karşı aşırı sevgi duyarlar ancak ilginçtir ki yaşamlarında bu renge fazla yer verdikleri söylemez. Sadece ben kırmızıyı çok severim derler ve bazen de kırmızıyı tercih ederler ancak kırmızıyı yaşamlarına bire bir sokmazlar. Herkes kırmızı sevebilir ancak bu kişilerin favori rengidir ve buna rağmen onları kırmızı bir kıyafetler ya da kırmızı objeler alırken fazla görmezsiniz.)

—Tepkisizlik (Genelde kök çakrasında enerji eksikliği olan insanlar tepkilerini ortaya koymakta zorlanırlar. Bu dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Kişi sabırlı olabilir ya da sorunlarını zamana bırakmayı tercih edebilir. Ancak gerektiği yerde tepkisini koyamama ya da tepki koymak istediği halde bunu başarmama durumu varsa bu noktada kök çakradaki enerji yetersizliği var diyebiliriz.)

—Mazoşizm (Kişi eğer acık çekmekten zevk alıyorsa bu kök çakradaki enerji yetersizliğinin bir diğer göstergesidir. Bu sadece fiziksel acı çekmekten zevk almak olarak algılanmamalıdır. Çoğu zaman insanlar duygusal olarak kendilerine acı verecek ilişkilere girebilirler ya da ortamlarda bulunabilirler. Buradaki kıstas kişinin baştan acı çekeceğini bilmesi ya da acı çekmesine rağmen bu ilişkiyi devam ettirmesi ya da bu ortamda bulunmasıdır. Bazen kişi kendine acı veren ortamlarda bulunmak ya da kişilerle birlikte olmak zorunda da kalabilir ancak bunun bilincindedir ve ilk fırsatta bu ortamdan uzaklaşır. Mazoşist ise çeşitli bahanelerle bu ortamdan ya da kişiden uzaklaşmaz ve kabul etmese de bundan zevk almaktadır.)

Yazar:

https://myreikiterapialanya.wordpress.com/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.