0-Ben Kimim?

Teşekkürler

“APOLLO 11 uzaya ilk ayak bastığında, ben de  bu dünyâya ayak basmışım. Babam O yıllar İran’da bulunuyormuş, İran Şahı’nın eşinin güzelliği dillere destanmış  ondan dolayı ismimi “SÜREYYA koymuşlar. Lise hayâtım Erzurum’da bittikten sonra, İstanbul’a yerleştik. Hâlen bu şehirdeyim. Çeşitli yerlerde, Halkla İlişkiler,  Müşteri Temsilciliği ve Organizatörlük, Reklâm, TV ve Tiyatro Oyunculuğu, Sunuculuk ve Foto Muhabirlik  yaptım. Bu dönemlerde  mesleki ve kendini geliştirmek adına çeşitli kitaplar okuyor, kurs ve seminerlere katılıyorum. Yıl 1998 Kendimi tanıdıkça Kişisel Gelişim adına fakât özellikle ses eğitimi olmalı diye düşündüğüm yıllarda, yine bir eylül dönemi yaşam trenime farklı bir vagon koyup, yeni ufuklara pencere açan, Öğretmenlerim TRT Spikerlerinden Sayın Enver SEYİDOĞLUHocamdan “Diksiyon,  Fonetik,  Beden dili” dersleri aldım. Bunları izleyen diğer seminer hocalarım; “NLP Uzmanı” Sayın Oğuz SAYGIN’A,“Yaşam Yönetimi” dersleri veren İsmailKARASU Ve “Anlayarak Hızlı okuma”seminerleri veren, Adil MAVİŞ’E  Hedeflerimi gerçekleştirmem de etkili  oldukları için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca  Tiyatro Hocam,  SayınHasan Nail CANAT’IN benim için, defterime karaladığı “Sen okunmamış sayfaları olan bildik bir kitapsın. Yada yazılmamış sayfalarından çok yanlış yazılmış sayfaları olan bir genç kız. Hayât mutlakâ çok önemli, Ama  hayâtınızı karartacak kadar olmamalı bu önem” diyen sözleri:  İletişim Sanâtını daha bir önemsemem gerektiğini ateşledi. Ve böylece  Güzel konuşma ve Tiyatro perçinleşti. Ve bunu izleyen arkadaşım Neşe FIRTINA tarafından tanıştırıldığım Şan-Ses Eğitimi hocam Devlet Ses Sanatçısı Arif ÖZGÜLÜŞ İle devam eden “Ses Eğitimi” daha bir önem kazandı. O günler de Tiyatro ve Kör Nokta Eğitimi veren, Hakan BOZKURT’ Hocam’dan Özgüven ve Ses Eğitimi çalışmalarını da alıyordum.” Arkanda Ben Varım” cümlesiyle hayâtımı prova hâline getirdim. Çünkü, Hakan hoca için “Hayâtın Provası Yoktur.”… Ve, yaşam trenimin vagonlarında dışarıyı izlerken, Şan Eğitimi arkadaşım olan Sayın Erol ÇELME beni BİRLEŞMİŞ YAZARLARŞAİRLER VE BESTEKÂRLAR DERNEĞİ” başkanı Nezihe TUNA Hanımefendi ile tanıştırdı. Erol ÇELME Beyefendiye  çok teşekkür ediyorum.

Ve!… Erzurum… “- Fantastik öykülerde ve senaryolarını geliştir çok başarılı yazar olabilirsin” diyen Erzurum Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro ve Yazarlık bölümü mezunları Ahmet BOZOĞLU ve Taner TAMER hocalarıma da teşekkür  ediyorum.

Ve, Yaşam Trenimin ilk vagonlarında  yer alan Sevgili Ailem; biricik anneme, babama ve kardeşlerime  akrabâlarıma ve arkadaşlarıma  her ân yanımda oldukları için çok teşekkür ederim.

Ve Reiki’ ye yolculuk

“Sen bir hiçsin! … Kendini Özgür Bırakıncaya kadar” felsefesi ile insanların içlerindeki düşün bilinç değerini bulup, yükaek bilinç değere yükseltip, kişilerin özgürleşmesine, gülümsemesine, farkındalığa varmasına sağduyu aşısı yapmaktadır.

Kitaplar

Süreyya, Ayna, Ayrılık Türküsü isimli üç şiir kştabı ve cdSapduyu, Aile, Çevre isimliwww.kalem.biz sitesinde yayımlanan üç kişisel Elkitabı mevcuttur.

Kendi aile şirketinde ondört yıl muhasebe ile upğraştıktan sonra muhasebeyi bırakarak içindeki sesin sesi ile yelken açmıştır.

Kelebek Çocuğun sesine kulak verin. ? Özgürleşin! Gülümseyin! Fark Yaratın! Bütünleşin! Ne Kadar Güven İçerisinde Görünürse Görünsün, Çocuk, Genç, Yaşlı; Zengin Ve ya Yoksul Tüm Canlı Varlıkların Sana Gereksinimi Vardır. Kendinizin Armağan Olduğunu Unutmayın. Gezebiliyor, Duyabiliyor, Görebiliyorsunuz. Farkında lığa varın?…………………

2009-2010 Yıllar arasında Reiki vediğer enerji sistemleri inisiyasyonları alarak,bu alandaki deneyimlerini evinden sürdürmektedir.

2012-2013Yılları arasındaise Kabala eğitimleri alarak yaratan ve dost sevgisi yolundailerlemektedir.

Süreyya Aktaş şu an deneyimlerini yazdığı kitabı yayına hazırlanıyor.ve Alanya kültürmerkezi Türk halkmüziği korosunda ve Alanya Sanat Tiyatrosu’nda hobi olarak katılıyor.

Sevgiyle ve  Birlikte

Değerlendirme: 5 / 5.